Kto wybuduje nowy most na Sole?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 05.08.2022 13:09,
Ogłoszono drugi przetarg na rozbiórkę mostu na rzece Sole w Porąbce i budowę nowej przeprawy. Pierwszy został unieważniony pod koniec minionego roku, gdyż wszystkie oferty znacznie przewyższały kosztorys inwestycji.
Kto wybuduje nowy most na Sole?

Przedsięwzięcie obejmuje m.in. budowę nowego mostu na Sole. Zaprojektowana przeprawa, to obiekt łukowy o długości prawie 130 m – podwieszony stalowo-żelbetowy pomost z ruchem puszczonym dołem. Nowa budowa ma zastąpić most tymczasowy, na którym obowiązuje ruch wahadłowy oraz ograniczenie tonażowe. Wykonawca ma także przebudować drogi dojazdowe.

- Most w Porąbce to wyznacznik tego, co się dzieje obecnie w kraju- szalejących cen. Przypomnę, że w ostatnim przetargu najniższa oferta była prawie o 20 mln wyższa od zaktualizowanego kosztorysu! Trzeba było więc szukać dodatkowych pieniędzy, które otrzymaliśmy z Polskiego Ładu (15 mln zł). Mam nadzieję, że to wystarczy bo ceny stali mocno ostatnio spadły, co jest dla nas dobrą wiadomością – mówi starosta bielski Andrzej Płonka. Samorządowiec dodaje, że przeprawa ma duże znaczenie dla regionu, bo tak naprawdę komunikuje ruch na styku 2 województw: śląskiego i małopolskiego.

Oferty do przetargu można składać do 24 sierpnia br.

Przypomnijmy, Powiat Bielski pozyskał już wcześniej dofinansowanie na rozbiórkę starego mostu i budowę nowego z Rządowego Funduszu Dróg- 23,2 mln zł. Dokumentacja przedsięwzięcia została wsparta finansowo z rządowego programu „Mosty dla regonów”.

źródło: M.Fritz / Powiat Bielski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy