Łańcuch na drodze wewnętrznej do galerii. Tak nie wolno!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 25.11.2020 15:35,
Administracja galerii zdecydowanie przesadziła.
Łańcuch na drodze wewnętrznej do galerii. Tak nie wolno!
Głośno ostatnio zrobiło się o praktyce zastosowanej przez pracowników niedawno otwartej bielskiej Galerii Koniczynka, polegającej na rozwieszaniu metalowego łańcucha w poprzek drogi dojazdowej do obiektu. Łańcuch był rozciągany tuż po zamknięciu galerii i znikał przed jej otwarciem.Administratorzy centrum uznali, że skoro znajduje się na terenie oznakowanej „drogi wewnętrznej”, to praktyka taka jest dozwolona. Nieświadomi kierowcy zjeżdżając ze skrzyżowania na ul. Warszawskiej wpadali w ten sposób w swego rodzaju pułapkę. Jednokierunkowa droga nie dawała im bowiem możliwości bezpiecznego zawrócenia i powrotu na główną ulicę.

Problem został już rozwiązany. Inspektorzy Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej natychmiast po otrzymaniu informacji o stosowanej przez Koniczynkę praktyce, udali się na miejsce. Po rozmowach z administracją obiektu ustalono, że łańcuch zniknie, a zjazd z głównej ulicy zostanie tak zorganizowany, aby o każdej porze dnia (również po zamknięciu centrum) dać kierowcom możliwość bezpiecznego i zgodnego z przepisami drogowymi powrotu na ul. Warszawską.

źródło: MZD Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy