Liczmy na siebie w regionie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 10.05.2020 08:34, PAN
Liczmy na siebie w regionie
Dla ogromnej większości przedsiębiorców działających na Podbeskidziu nawet kilka tygodni funkcjonowania w warunkach ograniczonego popytu i ograniczonej podaży spowodowanych przez COVID-19 może mieć nieodwracalne tragiczne następstwa. Nawiązywanie kontaktów i współpracy stało się wyjątkowo trudnym wyzwaniem.

Do izb gospodarczych, agencji rozwoju regionalnego i innych instytucji wspierania biznesu docierają prośby o wsparcie, zgłaszają się również firmy oraz organizacje, które mogą zaoferować coś od siebie.

W odpowiedzi na tę sytuację Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej wspólnie z Agencją Rozwoju Regionalnego S.A., Stowarzyszeniem Bielskie Centrum Przedsiębiorczości oraz Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej uruchomiła projekt "Sąsiedzi Sąsiadom - wsparcie dla lokalnej społeczności". Projekt ma na celu pomoc przedsiębiorcom działającym na Podbeskidziu w ich walce z pandemią koronawirusa COVID-19.

W ramach tej inicjatywy powstała internetowa platforma współpracy www.sasiedzisasiadom.pl umożliwiająca lokalnym podmiotom wymianę informacji handlowych i gospodarczych. Korzystanie z portalu „Sąsiedzi Sąsiadom – Wsparcie dla lokalnej społeczności” jest darmowe dla wszystkich użytkowników. Firmy, jednostki organizacyjne – m.in. szpitale, przychodnie, ośrodki pomocy oraz organizacje pozarządowe (NGO) mogą zgłaszać swoje potrzeby lub oferować pomoc, produkty, usługi w danym zakresie. Portal ma na celu skomunikowanie podmiotów - jest miejscem do wymiany ofert.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy