Liczy się każda kropla. I Konferencja Wodna na Żywiecczyźnie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 13.07.2021 10:25,
Liczy się każda kropla. I Konferencja Wodna na Żywiecczyźnie

We wtorek Koalicja Dbamy o wodę organizuje konferencję „Liczy się każda kropla. I Konferencja Wodna na Żywiecczyźnie”, podczas którego przedstawiciele samorządów, instytucje, naukowcy, przedstawiciele biznesu oraz organizacje pozarządowe rozmawiać będą o tym, jaka jest klimatyczna przyszłość Żywiecczyzny, jak klimat wpływa na zmieniającą się temperaturę, otoczenie, dostępność zasobów wodnych regionu oraz w jaki sposób powinniśmy te zasoby chronić.

Podczas konferencji:

  • Przedstawiony zostanie raport „Zmiany klimatu a zasoby wody na Żywiecczyźnie – jak skutecznie je chronić i budować.”, który pokazuje, jak zmieniający się na przestrzeni ostatnich 60 lat klimat i inne czynniki wpłynęły na zasoby wodne regionu. Raport przedstawia 3 scenariusze rozwoju sytuacji klimatycznej oraz rekomendacje działań.
  • Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i przedstawiciele Wód Polskich przedstawią aktualne programy, z których można korzystać w celu prowadzenia działań na rzecz ochrony zasobów wodnych, zarówno na poziomie regionalnym, jak i ogólnopolskim.
  • Przedstawiciele samorządu i Centrum UNEP/GRID podzielą się dobrymi praktykami współpracy.

Celem konferencji jest rozpoczęcie dialogu na poziomie regionalnym na rzecz ochrony zasobów wodnych, gdyż potrzebne są systemowe długofalowe rozwiązania, które wymagają skoordynowanych działań wszystkich podmiotów, instytucji, środowisk naukowych, biznesu oraz organizacji pozarządowych. To pierwsze tego typu wydarzenie w regionie i jednocześnie pierwsze oficjalne spotkanie, które ma budować Platformę Dialogu Koalicji Dbamy o wodę. Konferencja odbywa się pod patronatem Centrum UNEP/GRID-Warszawa - organizacji afiliowanej przy ONZ.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy