Maluch na... nakrętki stanął w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 15.01.2021 14:38, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Bielsko-Biała, wzorem innych miast, stawia w przestrzeni publicznej pojemniki na plastikowe nakrętki.
Maluch na... nakrętki stanął w Bielsku-Białej

I na tym podobieństwa się kończą. Bowiem w większości możemy zaobserwować boom na pojemniki w kształcie serc. Natomiast nasz to – uwaga! - maluch, a tak dokładnie – pojemnik w kształcie produkowanego w mieście przez wiele lat samochodu marki Fiat 126p.

Pierwszy maluch stanął na osiedlu Złote Łany, przy ul. Podgórze, w pobliżu bloków nr 16 i 17. To piękna, czerwona – jak pierwszy pojazd, który przed laty zjechał z linii produkcyjnej w Bielsku-Białej - metalowa, ocynkowana i polakierowana konstrukcja właśnie w kształcie Fiata 126 p, o dość sporych rozmiarach, ale mniejszych niż w rzeczywistości.

- Umiejscowienie pierwszego malucha nie jest przypadkowe. To robotnicze osiedle Złote Łany, gdzie mieszkali pracownicy firmy FSM produkującej maluchy. A pierwszy historyczny maluch prawdopodobnie został wyprodukowany przez pana, którzy mieszkał przy ul. Podgórze 20 – mówił jeden z inicjatorów akcji, radny Maksymilian Pryga.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy