Miejska spółka kupiła samochód elektryczny

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 20.11.2019 10:26, ap, foto: UM Bielsko-Biała
Spółka Zieleń Miejska z Bielska-Białej za 25 tys. zł zakupiła używany samochód elektryczny.
Miejska spółka kupiła samochód elektryczny
- W związku z wejściem w życie ustawy o e-mobilności nasza firma, która świadczy usługi dla mieszkańców, postanowiła coś zmienić w sposobie swojego działania. Na razie zakupiliśmy samochód miniciężarowy, w którym mogą podróżować dwie osoby, a na jego pace można przewieźć na przykład kosiarkę do trawy - mówi Aleksander Adamiec, prezes spółki Zieleń Miejska.

Podobny samochód elektryczny posiada już Straż Miejska w Bielsku-Białej.Samochód na jednym ładowaniu może pokonać dystans do 100 km.

W Zieleni Miejskiej obowiązuje jednozmianowy system pracy, więc auto na koniec każdego dnia jest podłączane do prądu. Ładowanie trwa ok. 5 godzin.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy