Modernizacja basenu krytego w Bielsku-Białej zakończona

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 02.10.2020 18:45, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
To jedna z największych inwestycji oświatowych miasta w ostatnim czasie.
Modernizacja basenu krytego w Bielsku-Białej zakończona

Zakończyła się modernizacja basenu w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej przy ul. Sterniczej 4 w Bielsku-Białej. 2 października odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanego basenu.

Wzięły w nim udział władze miasta w osobach prezydenta Jarosława Klimaszewskiego i jego zastępcy Piotra Kuci, przedstawiciele Miejskiego Zarządu Oświaty, dyrekcja, nauczyciele placówki i oczywiście przedstawiciele uczniów.

Było symboliczne przecięcie wstęgi przez jedną z uczennic, podziękowania władzom miasta, kwiaty i pokazy pływania czterema stylami uczniów klas szóstych i siódmych Szkoły Podstawowej nr 36, która należy do ZSO.

Prace nad projektem modernizacji basenu zaczęły się w 2018 r.,

W ramach modernizacji przeprowadzono gruntowny remont żelbetowej niecki basenowej wraz z montażem niecki ze stali nierdzewnej. Wyremontowane zostały pomieszczenia hali basenowej i pomieszczenia pomocnicze, w tym szatnie i sanitariaty. Wykonano również nadbudowę tarasu. Co ważne, dzięki modernizacji, obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace obejmowały też modernizację dachu, przebudowę instalacji: wod-kan, cwu., co., p.poż, wentylacji mechanicznej, elektrycznych, technologii uzdatniania wody i kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wykonano izolację ścian fundamentowych, remontu doczekały się schody wejściowe. Zmodernizowana część obiektu została również wyposażona – mowa o wyposażeniu sanitarnym, meblach biurowych, wyposażeniu socjalnym, zamykanych szafkach szatniowych czy tablicach informacyjnych.

Koszt robót modernizacyjnych wyniósł 7 803 007,75


źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy