Netto przejmuje sklepy Tesco

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 18.06.2020 15:49,
Netto przejmie 301 sklepów Tesco w Polsce
Netto przejmuje sklepy Tesco

Od jakiegoś czasu Tesco zamykało kolejne swoje markety w Polsce, a teraz okazuje się, że firma w ogóle wycofuje się z Polski.

Tesco poinformowało właśnie o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S (właściciel sieci Netto, duńska grupa detaliczna).

Jak poinformowano, transakcja obejmuje 301 sklepów, dwa centra dystrybucji i główną siedzibę firmy. W ramach umowy około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group. Koszt całej inwestycji to 900 mln zł

- Chciałbym podziękować wszystkim naszym koleżankom i kolegom z Tesco w Polsce za ich zaangażowanie w obsługę klientów przez tak wiele lat. Uważamy, że ta transakcja to najlepszy sposób zabezpieczenia przyszłości firmy dla naszych pracowników i klientów w Polsce - powiedział Dave Lewis, prezes Grupy Tesco.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy