Nie będzie zakazu dla motorówek na jeziorach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 08.07.2020 14:00, red
Wojewoda stwierdził, że uchwała radnych jest niezgodna z prawem.
Nie będzie zakazu dla motorówek na jeziorach

W maju tego roku Rada Powiatu Żywieckiego podjęła uchwałę zgodnie z którą wprowadzony zostanie zakaz używania jednostek pływających o napędzie motorowym na akwenach zbiorników Tresna i Porąbka. Wprowadzenie zakazu rekomendowała państwowa spółka "Wody Polskie", która zarządza zbiornikami. Uznano, że przyjęcie takiej uchwały jest zasadne. Jednocześnie jednak brak badań akustycznych na terenie całego zbiornika może być powodem zakwestionowania uchwały przez Wojewodę Śląskiego.

Już wiadomo jednak, że ten zakaz nie wejdzie w życie.

Wojewoda Śląski rozstrzygnięciem nadzorczym z dnia 1 lipca 2020r. stwierdził nieważność uchwały w całości, jako sprzecznej z art. 116 ust.1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (t. j. Dz.U. z 2019r., poz. 1396 ze zm.).

- Ze względu na fakt, iż nie zgadzamy się z tym rozstrzygnięciem, w chwili obecnej Starostwo Powiatowe w Żywcu przygotowuje wniosek do Sądu Administracyjnego kwestionujący decyzję Wojewody - informują władze powiatu żywieckiego.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy