Nie chcą spalarni śmieci w Bielsku-Białej. Ruszyła zbiórka podpisów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 31.12.2020 12:36, red
Ta sprawa od wielu miesięcy wzbudza w Bielsku-Białej kontrowersje.
Nie chcą spalarni śmieci w Bielsku-Białej. Ruszyła zbiórka podpisów

Petycja skierowana została do prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego i bielskich radnych. Jej autorem jest Stowarzyszenie Mieszkańców Wapienicy.

Autorzy dowodzą, że „planowana moc przerobowa spalarni jest przeskalowana”. Wyliczają, że Bielsko-Biała i gminy obsługiwane przez Zakład Gospodarki Odpadami wytwarzają trzykrotnie mniej odpadów niż te, które mogą być spalone w planowanej doi budowy spalarni.

- Jako mieszkańcy jesteśmy oburzeni próbą budowy spalarni śmieci w niewielkiej odległości od zabudowań mieszkalnych i od takiej strony róży wiatrów, która spowoduje, że największy ładunek zanieczyszczeń opadanie na tereny zamieszkałe, w tym centrum miasta. - piszą autorzy petycji.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy