Nie ma zgody na spalarnię odpadów w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 21.02.2020 10:06, red
Nie ma zgody mieszkańców Wapienicy na lokalizację w tej dzielnicy spalani śmieci.
Nie ma zgody na spalarnię odpadów w Bielsku-Białej
Niedawno informowaliśmy, że bielscy radni dali „zielone światło” dla budowy spalarni śmieci w Bielsku-Białej. Miałaby powstać na terenach byłej elektrociepłowni przy ulicy Londzina.


Wśród mieszkańców już pojawiają się obawy związane są inwestycją. Protestują mieszkańcy Wapienicy, gdzie spalania miałaby powstać.


W czwartek (20.01) w sali Szkoły Podstawowej nr 32 przy ul. Cieszyńskiej odbyły się konsultacje w sprawie kierunków rozwoju Bielska-Białej do roku 2030. Spotkanie zdominowane zostało przez temat spalani. Przyszły tłumy mieszkańców, którzy nie zgadzają się na proponowaną lokalizację.

Uczestnicy spotkania zarzucali władzom miasta, że nikt z nimi nie konsultował sprawy budowy spalani. Zagrozili nawet, że doprowadzą do referendum w tej sprawie, jeśli władze miasta nadal będą lansować tę lokalizację.

Przedstawiciele bielskiego ratusza w odpowiedzi przekonywali, że póki co formalnie nie ma żadnej uchwały Rady Miejskiej w sprawie budowy. Jest jedynie uchwała intencyjna, która nie przesądza o budowie.

Zapowiedzieli, że temat na pewno będzie konsultowany z mieszkańcami, ma także powstać specjalna strona internetowa z informacjami na temat planowanej inwestycji: www.itpobielskobiala.pl

Wiadomo, że konsultacje społeczne w sprawie planów budowy spalarni na terenie Bielska-Białej odbędą się 12 marca w auli SP nr 32 w Wapienicy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy