Nietypowa akcja. Jedno dziecko - jedno drzewo

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 04.03.2020 14:11,
O co chodzi?
Nietypowa akcja. Jedno dziecko - jedno drzewo

Na terenie Żywca zostanie zrealizowany nowy projekt Lasów Państwowych pn. „Jedno dziecko, jedno drzewo”.

O co chodzi?

– Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w akcji, która u nas odbędzie się 18 kwietnia 2020 roku. Projekt ten zakłada, że Rodzice Dzieci, które urodziły się w roku 2019 i 2020 w Żywcu, posadzą wspólnie z Leśnikami z Nadleśnictwa Jeleśnia tego dnia drzewo. Za zgodą Burmistrza Miasta Żywca Pana Antoniego Szlagora, który wyraził chęć współpracy, akcja zostanie przeprowadzona na terenie Zabytkowego Parku Zamkowego w Żywcu – mówi Grzegorz Basiura Nadleśniczy Nadleśnictwa Jeleśnia.

– Ta akcja jest bardzo pożyteczna, w Żywcu cały czas dbamy o nowe nasadzenia drzew. Przypomnę, że po każdej wichurze, odbudowujemy drzewostan, już wkrótce w mieście pojawią się nowe drzewa tlenowe, a propozycja Lasów Państwowych jest kolejną akcją dzięki której nasz piękny żywiecki park wzbogaci się o nowe, piękne drzewa. Myślę, że to będzie też nie lada frajda dla rodziców, którzy będą mogli posadzić takie drzewo, jako pamiątkę narodzin swojego ukochanego dziecka – mówi burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

źródło: UM Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy