Nowa droga i rondo

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 02.07.2021 12:00, PG
Przy tej ulicy znajduje się rafineria, mieszkańcy dojeżdżają tędy do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
Nowa droga i rondo

Zakończyła się modernizacja ul. Prusa w Czechowicach-Dziedzicach. W ramach inwestycji, która właśnie została odebrana na skrzyżowaniu drogi powiatowej z ul. Barlickiego powstało też rondo.

Przy tej ulicy znajduje się rafineria, mieszkańcy dojeżdżają tędy do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Droga, wraz z chodnikami została gruntownie przebudowana. Uwagę zwracają nowo posadzone drzewa. To część nasadzeń zastępczych. - Cieszę się, bo ta inwestycja pokazuje dobrą współpracę z czechowicką gminą oraz ekologami. Było wiele spotkań w sprawie drzew, jedne udało się uratować, inne nie. W zamian mamy nasadzenia także gdzie indziej, ponieważ zależy nam, żeby to miasto pozostało zielone- mówi starosta Andrzej Płonka.

Samorządowiec dodaje, że największym problemem była instalacja odkryta w ziemi, której nie było w żadnych wykazach, dokumentach. - Do końca nie wiedzieliśmy, co znajdziemy w czasie robót. Szczęśliwie przez to przeszliśmy, nic nie zostało uszkodzone- mówi starosta Płonka.

Roboty na ok. kilometrowym odcinku kosztowały ponad 7,6 mln zł. Na inwestycję pozyskano środki z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 55 proc. wartości przedsięwzięcia. Na resztę po połowie złożyły się samorządy: powiatowy oraz Czechowic-Dziedzic.
źródło: powiat bielski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy