Nowe autobusy w bielskim MZK

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 19.05.2022 08:33,
- Cztery nowe autobusy przegubowe dołączyły do taboru Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej – ogłosił Prezes Zarządu Spółki Hubert Maślanka.
Nowe autobusy w bielskim MZK
W środę (18.05) odbyło się oficjalnie wprowadzenie pojazdów do eksploatacji. W uroczystości wziął udział między innymi Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.


- Bardzo się cieszę, że ten park autobusowy co roku jest uzupełniany. Tym razem to zakup czterech autobusów przegubowych, bo takich potrzebowaliśmy i na tyle nas stać. Dzięki temu możemy sukcesywnie poprawiać jakość podróżowania pasażerów. Komunikacja miejska to ważna dziedzina życia miasta i jej rozwój leży nam na sercu. Dlatego pomimo ciężkiej sytuacji, w jakiej się znajdujemy - inwestujemy. Mam nadzieję, że nowe autobusy będą dobrze służyły mieszkańcom – mówił włodarz miasta.

Nowe autobusy mają po 138 miejsc, w tym 40 siedzących. Zastosowano w nich liczne rozwiązania przyjazne dla pasażerów z niepełnosprawnościami, takie jak dodatkowy boczny wyświetlacz z numerem linii, duże piktogramy na podłodze, drugie i trzecie drzwi w systemie odskokowo-przesuwnym.

- To podtrzymanie pewnego standardu, który wdrożono już przy poprzedniej transzy autobusów – wyjaśniał dyrektor regionu południowego Solaris Bus & Coach. – Różnicę
w komforcie pracy z pewnością odczują też kierowcy. To jest wersja z najmocniejszym silnikiem 340 koni mechanicznych. Możliwość pełnej regulacji pulpitu, klimatyzacja, regulacja lusterek – dodawał Rafał Zajas.Umowa zawiera również korzystne warunki serwisowe.
- Mamy pięć lat gwarancji na wszystkie podzespoły i układy zamontowane w autobusie, 80 miesięcy gwarancji na lakier i 15 lat gwarancji na konstrukcję kratową nadwozia i podwozia - wyliczał wiceprezes Spółki Krzysztof Knapik.

To pierwsze pojazdy, które zyskały nowe oznakowanie – białe czytelne numery taborowe, dodatkowe piktogramy na drzwiach wskazujące podjazd dla osób z niepełnosprawnościami lub podróżujących z dzieckiem w wózku oraz logotypy Przewoźnika i Organizatora. Z czasem ten model zostanie wprowadzony dla całej floty.Autobusy za kilka dni wyjadą na drogi Bielska-Białej i zostaną skierowane na najbardziej oblegane trasy. Obecnie Spółka dysponuje 24 pojazdami przegubowymi. Za nowe nabytki zapłaciła 7,5 mln zł brutto.

To nie koniec dobrych informacji dla pasażerów bielskiej komunikacji miejskiej. - Przyśpieszamy w dobrą stronę – to hasło przewodnie dzisiejszego dnia, ale chcielibyśmy żeby towarzyszyło nam na co dzień i było odzwierciedleniem naszych obecnych i planowanych działań. A tych jest sporo. Dziś już możemy przekazać, że podpisaliśmy umowę na wynajem dwóch autobusów elektrycznych. To 9-metrowe pojazdy, fabrycznie nowe, niskopodłogowe marki Solaris. Będziemy je wykorzystywać głównie do przewozu niepełnosprawnych dzieci
i młodzieży – mówił prezes Maślanka.

Okres najmu obu pojazdów zaczyna się w połowie grudnia 2022 roku.Informacja prasowa

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy