Nowe kasowniki w bielskich autobusach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 30.11.2020 11:49,
Od wtorku (1 grudnia) w autobusach linii numer 1 rozpocznie się pilotażowy program, który pozwoli pasażerom korzystać z bezgotówkowej płatności za przejazd. Każdy pojazd, kursujący na tej linii, będzie wyposażony w jedno takie urządzenie.
Nowe kasowniki w bielskich autobusach

Kasowniki firmy Mera Systemy Sp. z o.o. pozwolą pasażerom na zakup biletu w autobusie i zapłacenie za niego kartą, telefonem bądź zegarkiem. Ceny będą takie same jak w biletomatach czy kasach biletowych. Obsługa urządzeń nie jest skomplikowana. Podróżni na ekranie dotykowym najpierw wybierają rodzaj (normalny, ulgowy lub opłata za przewóz bagażu) i liczbę biletów, następnie naciskają przycisk „kupuję”.

Kolejny krok to płatność zbliżeniowa przy pomocy wymienionych wyżej środków płatniczych. Całą operację kończy komunikat „płatność zaakceptowana”. Kasownik nie drukuje biletów, mają one formę wirtualną. Podczas kontroli wystarczy zbliżyć kartę, telefon lub zegarek do czytnika kontrolerskiego. Co ważne, kontroler nie ma dostępu do danych zapisanych na nośniku, który został użyty do zapłaty. Urządzenie uniemożliwia także ponowne pobranie opłaty – nie ma więc obawy, że pieniądze za przejazd zostaną ściągnięte dwukrotnie.

Co z biletami papierowymi?

Oprócz tego na linii numer 1 nadal będą honorowane bilety papierowe, a autobusy będą wyposażone w tradycyjne kasowniki. Korzystanie z testowanych urządzeń będzie więc jedną z opcji do wyboru, a nie obowiązkiem.

- Mimo to zachęcamy do ich używania. Półroczne testy pomogą nam podjąć decyzję, dotyczącą przyszłych inwestycji w tym zakresie. Dlatego opinia pasażerów jest dla nas bardzo ważna – mówi prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o. Hubert Maślanka.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy