Nowe maskomaty w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 04.05.2020 16:38, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Nowe maskomaty w Bielsku-Białej
Pomysł z maskomatami został bardzo dobrze przyjęty przez mieszkańców Bielska-Białej - zarówno tych, którzy szyją maseczki, jak i tych, którzy maseczek potrzebują.

Od dwóch tygodni dwa dystrybutory z maseczkami stoją obok bielskiego Ratusza. Teraz każdy, kto zechce pomóc, może wrzucić maseczki od góry do dystrybutora, a osoby potrzebujące mogą je sobie zabrać. Potrzebujących jest znacznie więcej i często bywa tak, że nie ma co wyjąć z maskomatu.

Dlatego sporą liczbę maseczek przekazała do dystrybutorów na placu Ratuszowym firma Suez. Firma Suez odpowiedziała również pozytywnie na apel radnych Romana Matyi i Maksymiliana Prygi, aby dystrybutory ustawić także w innych częściach miasta. Suez sfinansował cztery nowe dystrybutory, które pojawią się na osiedlach - Wojska Polskiego, Beskidzkim i Karpackim, jeden już ustawiono na osiedlu Złote Łany. Ustawianie maskomatów koordynuje Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy