Nowe rondo już gotowe

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 28.12.2020 13:52,
Warunki pogodowe opóźniły budowę nowego ronda, ale obietnica oddania go do ruchu jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia została dotrzymana.
Nowe rondo już gotowe
W środę rondo wraz z przyległymi do niego odcinkami ulicy Cieszyńskiej (do ul. Mikołaja Kopernika wraz z połączeniem z ul. Jana Sobieskiego oraz kilkadziesiąt metrów jezdni w kierunku ronda Hulanka) włączono do ruchu. W obrębie jezdni wszystkie prace drogowe wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym zostały wykonane w całości. Drogowcy nie opuszczają jednak tego miejsca.


Pozostały bowiem jeszcze prace wykończeniowe i porządkowe nie mające jednak wpływu na płynność i bezpieczeństwo ruchu w tym rejonie. Nowe rondo nie tylko usprawnia komunikację, ale też wyprowadza dodatkową jezdnię do mających tu powstać: parkingu wielopoziomowego oraz Muzeum Bajki i Animacji Studia Filmów Rysunkowych.

Dzięki budowie sporego muru oporowego udało się powiększyć plac, który będzie także służył jako parking dla przyjeżdżających tu autokarów. Powierzchnia placu na razie nie zostanie przykryta docelową nawierzchnią, a jedynie utwardzona. Ostatecznego kształtu nabierze dopiero po zakończeniu budowy parkingu wielopoziomowego.

źródło: MZD Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy