Nowoczesny tomograf wkrótce w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 17.04.2020 15:12, INFORMACJA PRASOWA
Nowoczesny tomograf wkrótce w Bielsku-Białej

Nowy aparat do tomografii komputerowej będzie montowany w Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim od poniedziałku 20 kwietnia. Montaż potrwa 3-4 tygodnie, po tym czasie wykonywanie badań zostanie wznowione.

Urządzenie o nazwie SOMATOM go.Top, które jest najnowszą konstrukcją firmy Siemens, posiada unikatowe możliwości techniczne. Pracuje bardzo szybko dzięki zastosowaniu 128 warstw z algorytmem rekonstrukcji obrazu w czasie rzeczywistym, ponadto zainstalowano w nim 8 dodatkowych funkcji, których użycie prowadzi do bardzo niskiego dawkowania promieniowania jonizującego, a w konsekwencji ochrony pacjenta. Aparat zapewnia znakomitą jakość obrazowania praktycznie wszystkich okolic ciała i narządów pacjenta.

Przewidywany czas instalacji aparatu to 3-4 tygodni. Po uruchomieniu urządzenia szpital specjalnym komunikatem zawiadomi pacjentów o możliwości wykonywania badań.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy