Nowość w Bielsku-Białej: czerwone pojemniki na elektryczne śmieci

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 27.01.2021 10:24,
25 charakterystycznych czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zostanie ustawionych w tym roku w mieście.
Nowość w Bielsku-Białej: czerwone pojemniki na elektryczne śmieci

Na mocy zawartego przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej porozumienia, stolica Podbeskidzia dołącza do projektu Elektryczne Śmieci realizowanego wspólnie przez MB Recycling, organizację odzysku CCR oraz Fundację Odzyskaj Środowisko.

Udział w projekcie Elektryczne Śmieci oznacza w praktyce bezproblemową i bezkosztową utylizację elektrycznych odpadów. Mieszkańcy Bielska-Białej będą mogli wrzucać do czerwonych pojemników zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieprzekraczający 50 cm, a więc: laptopy, telefony komórkowe, suszarki czy tostery. Odbiór sprzętów o większych gabarytach, jak pralki czy lodówki, będzie można zgłaszać indywidualnie, dzwoniąc na infolinię: 572 102 102. Warto podkreślić, że porozumienie w żaden sposób nie obciąża budżetu miasta.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej nieustannie podejmuje działania dążące do ulepszania systemu gospodarowania odpadami w mieście. Dzięki czerwonym pojemnikom zlokalizowanym przy wskazanych altanach śmietnikowych mieszkańcy z łatwością będą mogli pozbyć się elektroodpadów.


źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy