Nowy aparat USG w bielskim Szpitalu Wojewódzkim

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 22.10.2020 11:08,
Nowy aparat USG w bielskim Szpitalu Wojewódzkim

Nowy aparat USG z funkcją badania Dopplera trafił do Poradni Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. USG kupiono z dotacji Województwa Śląskiego. Sprzęt kosztował ponad 148 tysięcy złotych. Dotacja wyniosła 147 tysięcy złotych.

Łukasz Matlakiewicz, dyrektor ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego poinformował, że do tej pory pacjenci poradni korzystali z USG znajdującego się na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. – Planowaliśmy zakup aparatu do poradni w najbliższych latach, bo było na niego zapotrzebowanie. Z uwagi na epidemię SARS –CoV-2 chcieliśmy ograniczyć możliwość przemieszczania się osób po terenie naszej placówki, dlatego zapadła decyzja o przyspieszeniu kupna nowego USG do poradni – podkreślił dyrektor.

USG Doppler wykonuje się głównie u pacjentów ze zmianami miażdżycowymi i chorobami zatorowymi oraz przy podejrzeniu tętniaków.


INFORMACJA PRASOWA


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy