Nowy dyrektor w Porąbce, w Szczyrku bez zmian

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 24.11.2020 17:11, INFORMACJA PRASOWA
Rozstrzygnięte zostały 2 konkursy na stanowisko dyrektora Domów Wczasów Dziecięcych w Porąbce i Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk
Nowy dyrektor w Porąbce, w Szczyrku bez zmian
Piotr Kozieł wygrał konkurs na dyrektora Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce, całorocznej placówki oświatowej która organizuje m.in. zielone szkoły. Stanowisko obejmie od stycznia 2021 r. Bez zmian w Powiatowym Zespole Placówek Szkole Mistrzostwa Sportowego Szczyrk im. Polskich Olimpijczyków, który kształci w sportach zimowych. Tam także przeprowadzono konkurs.


Nowy dyrektor DWD w Porąbce nie będzie musiał się wdraża na nowym stanowisku, ponieważ w placówce przy ul. Wielkiej Puszczy pracuje jako nauczyciel wychowawca od 15 lat. 38-letni Piotr Kozieł pochodzi z Dankowic, ma wyższe wykształcenie pedagogiczne, ukończył też studia podyplomowe na kierunku- organizacja i zarządzanie oświatą.

Jak mówi największym wyzwaniem dla placówki jest obecnie funkcjonowanie w warunkach pandemii COVID-19. Jesienna propozycja indywidualnego pobytu dziecka w ośrodku na czas nauki zdalnej, to był jego pomysł. Wystarczy, by uczeń miał podręczniki i laptopa.

- Wkrótce będziemy mieli szybsze łącze internetowe. Nasi wychowawcy pomogą w nauce, a po szkole zapewnią opiekę i zorganizują zajęcia - mówi Piotr Kozieł. Choć DWD spełnia wszystkie obostrzenia sanitarne i gwarantuje całodobową opiekę, to na razie zderza się z obawami rodziców.

Wśród priorytetów nowego dyrektora znalazło się m.in. dostosowanie zabytkowego 81-letniego budynku do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. - Uczniowie mają do dyspozycji 3 piętra, koniecznością są więc winda i podjazdy - mówi Piotr Kozieł. Dodaje, że chce placówkę bardziej otworzyć na stowarzyszenia, teraz bazuje ona głównie nasz szkołach.

Zmiany na stanowisku dyrektora nie będzie w Szkole Mistrzostwa Sportowego z siedzibą w Buczkowicach. Dotychczasowy dyrektor, Jarosław Konior był jedynym kandydatem w konkursie, który ostatecznie wygrał. Sportową szkołą kieruje od 10 lat.

Konkursy na oba stanowiska przeprowadziło Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, które jest organem prowadzącym jednostek. Nowi dyrektorzy zostali wybrani na 5 lat.

źródło: M.Fritz / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Bialej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy