Nowy Oddział Dziennej Chemioterapii w bielskim szpitalu miejskim

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 22.04.2020 19:25, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
25-stanowiskowy nowy Oddział Dziennej Chemioterapii mają do dyspozycji pacjenci Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.
Nowy Oddział Dziennej Chemioterapii w bielskim szpitalu miejskim

Nowy Oddział Dziennej Chemioterapii mieści się w wyremontowanym pawilonie IV przy ul. Wyspiańskiego 21. Pacjenci przebywający w trybie hospitalizacji dziennej w BCO będą leczeni w nowym podwyższonym standardzie uwzględniającym konieczność ochrony tej grupy chorych przed zakażeniem COVID-19, bo jak powszechnie wiadomo są oni szczególnie narażeni na powikłania wynikające z ewentualnego zakażenia wirusem. Dlatego w budynku rozdzielono drogi transportu leków, porad lekarskich, pobierania krwi do badań, a sale podań leków zmniejszono do trzyosobowych, natomiast sale pod szczególnym nadzorem pielęgniarskim do 5 osób.


W nowo wyremontowanym pawilonie BCO poza Oddziałem Dziennym Chemioterapii znajduje się poradnia onkologiczna z rejestracją i poczekalnią oraz laboratorium analityczne. Przebudowa, rozbudowa, modernizacja i zaopatrzenie w dźwig szpitalny zabytkowego budynku (cały zespół szpitalny wraz z parkiem podlega ochronie konserwatorskiej) kosztowały ponad 9,2 mln zł.

Dzienny Oddział Chemioterapii dysponuje 25 stanowiskami. Pokoje pacjentów wyposażone są w łazienki, w tym dwa pokoje sześcioosobowe posiadają łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na piętrze, tam gdzie znajduje się oddział, zlokalizowany został również gabinet diagnostyczno-zabiegowy. Warto dodać, że w tym budynku zagospodarowania doczekały się też piwnice, gdzie ulokowano szatnie, magazyny, pomieszczenia techniczne i serwerownię.


Ponadto, w pawilonie IV dobudowane zostały - szatnia dla pacjentów na parterze i łącznik obu skrzydeł budynku na I piętrze. Częściowo wymieniono też stolarkę okienną i drzwiową, wstawiono dodatkowe drzwi i zabezpieczenia przeciwpożarowe, przebudowano instalacje wewnętrzne. Wymiany doczekało się także pokrycie dachowe. Przeprowadzono remont kominów, wykonano przyłącza sanitarne, remont konserwatorski przeszła też elewacja pawilonu. Obiekt dysponuje dźwigiem szpitalnym, przez co jest w całości dostępny dla osób niepełnosprawnych. Prace były wykonywane od października 2018 roku do 20 sierpnia 2019 roku.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy