Nowy rektor bielskiej ATH

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 30.06.2020 17:30,
Akademia Techniczno-Humanistyczna ma nowego rektora na kadencję 2020-2024. Został nim profesor ATH Jacek Nowakowski. O jego wyborze zdecydowało 29 czerwca Kolegium Elektorów.
Nowy rektor bielskiej ATH

- Będę starał się tak pracować, aby z upływem kolejnych miesięcy zjednać wokół zespołu, który będę budował, jak największą grupę osób – tak aby nasza uczelnia się rozwijała – deklarował w swoim pierwszym przemówieniu nowo wybrany rektor.

Dr hab. inż. Jacek Nowakowski do tej pory był dziekanem Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki ATH. W 1986 roku ukończył Wydział Budowy Maszyn Politechniki Łódzkiej Filii w Bielsku-Białej, specjalność samochody i silniki. Pracę w Instytucie Technologiczno-Samochodowym podjął już na studiach, w 1984 roku. Jest wychowankiem profesorów Jana Wajanda i Macieja Sobieszczańskiego. Pełnił funkcję m.in. prodziekana ds. studentów Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki ATH w latach 2005-2008 i pełnomocnika rektora ds. jakości kształcenia w latach 2008-2016. Cztery lata temu został wybrany na stanowisko dziekana Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki.

Prof. Jacek Nowakowski zajmuje się zasilaniem i sterowaniem silników spalinowych, modelowaniem procesu roboczego silników spalinowych oraz eksploatacją układów napędowych pojazdów samochodowych. Wyniki swoich prac dotyczących doładowania silników prezentował m.in. na konferencji SAE w Detroit w USA. Interesuje się lotnictwem, historią, malarstwem, jeździ na nartach.

opr. ek

źródło: https://www.ath.bielsko.pl/

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy