Od 1 lipca większa strefa płatnego parkowania

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 30.06.2021 14:54, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
O rozszerzeniu od 1 lipca br. bielskiej strefy płatnego parkowania przypomina Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej. Opłaty pozostają bez zmian.
Od 1 lipca większa strefa płatnego parkowania
Rozszerzenie strefy to odpowiedź na wnioski mieszkańców. Obecna strefa rozrasta się o dwa dodatkowe obszary ograniczone następującymi ulicami: Fryderyka Chopina, Listopadową, Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz 1 Maja, PCK, Władysława Broniewskiego, Dworkową, Stefanii Sempołowskiej i Romana Dmowskiego.

Miejski Zarząd Dróg przypomina mieszkańcom zameldowanym na stałe lub czasowo w obszarze strefy oraz przedsiębiorcom prowadzący w niej swoją działalność o możliwości ubiegania się o wydanie abonamentu parkingowego. Cena abonamentów nie ulega zmianie. Szczegółowe informacje w tym zakresie można uzyskać w Dziale Parkingów i Strefy Płatnego Parkowania MZD, tel.: 33 472 60 00 wew. 300 lub 301, e-mail: [email protected] lub na stronie internetowej www.parkowaniebielsko.pl.


Kierowcy parkujący w obecnym oraz poszerzonym obszarze strefy płatnego parkowania powinni pamiętać o ustawowym obowiązku niezwłocznego uiszczenia należności za parkowanie zgodnie z obowiązującymi stawkami opłat, to jest 2 zł, 2,30 zł i 2,50 zł - kolejno za pierwszą, drugą i trzecią godzinę parkowania. Stawki te nie były zmieniane w bielskiej strefie płatnego parkowania od 2015 r. i w chwili obecnej są jednymi z najniższych w naszym regionie. Dla przykładu kierowcy parkujący w Katowicach bądź w Częstochowie zapłacą odpowiednio za pierwszą, drugą i trzecią godzinę parkowania - 3 zł, 3,60 zł, 4,20 zł.

Podobnie kształtują się ceny opłat w Gliwicach - 3 zł, 3,50 zł, 4,20 zł; natomiast w Bytomiu kierowcy muszą uiścić opłaty w wysokości - 2,50 zł, 3 zł, 3,60 zł. Wyższe opłaty obowiązują w Warszawie oraz w Gdańsku i wynoszą - 3,90 zł, 4,60 zł, 5,50 zł za pierwszą, drugą i trzecią godzinę parkowania. Najwięcej za parkowanie kierowcy muszą zapłacić w centrum Krakowa - 6 zł za każdą godzinę postoju.

Na razie zmianie nie ulega również kwota opłaty dodatkowej. Jej wysokość od chwili utworzenia w 2015 r. strefy płatnego parkowania w centrum Bielska-Białej wynosi niezmiennie 50 zł. W ostatnim czasie w wielu miastach wysokość tej opłaty wzrosła, przekraczając kwotę 100 zł m.in. w Katowicach, Krakowie i Poznaniu. Natomiast najwięcej, bo aż 250 zł, płacą kierowcy parkujący bez opłaty w Warszawie.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy