Od poniedziałku utrudnienia w Starej Wsi. Objazdy!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 12.08.2020 10:01,

Uwaga kierowcy, od poniedziałku (17.08) będą utrudnienia w Starej Wsi w gminie Wilamowice. To w związku z modernizacją starego mostu w centrum tej miejscowości.

Od poniedziałku utrudnienia w Starej Wsi. Objazdy!

Odcinek ul. Starowiejskich zostanie wyłączony z ruchu, będziemy jeździć objazdem. Piesi będą mogli korzystać podczas remontu z kładki w okolicy mostu. O wytyczonym objeździe dowiecie się z oznakowania (szczegóły na załączonej grafice).

Mostek w ciągu powiatowej drogi- ul. Starowiejskich nad potokiem jest w kiepskim stanie i nie spełnia obecnie obowiązujących norm. Inwestycja zakłada rozbiórkę starego obiektu i budowę nowej przeprawy. Na to przedsięwzięcie udało się pozyskać subwencję z budżetu państwa w wysokości 50 % kosztów- ponad 600 tys. zł. Na resztę składają się samorządy powiatu i gminy.

- Długo staraliśmy się o te pieniądze. Najwyższy czas, żeby ten obiekt był przystosowany do współczesnych wymagań - mówi starosta Andrzej Płonka.

Budowa nowego mostu ma się zakończyć do końca listopada bieżącego roku.źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy