Odbierz drzewko za odpady

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 18.09.2019 16:41, PAN
Odbierz drzewko za odpady

22 września w godz. 10-15 na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Straconki 1 na uczestników czeka 3000 sadzonek drzew, 1000 sadzonek kwiatów i wiele atrakcji ekologicznych. Każdy, kto przyniesie 20 puszek lub 20 butelek (PET lub szklanych), a także 10 kg makulatury otrzyma od leśników sadzonkę drzewka. Będą także zbierane elektrośmieci. Atrakcją będzie pokaz likwidacji opakowań plastikowych na nowe produkty, co ma uświadomić nam potrzebę segregacji odpadów i recyclingu.

Partnerem akcji jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach. W akcji biorą udział leśnicy z nadleśnictw: Bielsko, Ustroń, Węgierska Górka i Wisła. Zebrane surowce zostaną sprzedane, a za środki kupione rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji rowerpomaga.pl. Akcja „Drzewko za surowce” organizowana jest przez Fundację Ekologiczną Arka w ramach całorocznego programu edukacji ekologicznej realizowanego z Miastem Bielsko-Biała oraz Zakładem Gospodarki Odpadami ZGO.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy