Panie będą szyły, Urząd Miejski w Żywcu zakupi materiały

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 18.03.2020 13:44, INFORMACJA PRASOWA
W Żywcu uszyją maseczki
Panie będą szyły, Urząd Miejski w Żywcu zakupi materiały

Czasy kryzysu wymagają nadzwyczajnych działań. W chwili gdy z powodu grożącej nam epidemii koronawirusa w szpitalach brakuje maseczek jednorazowych, w całej Polsce tworzą się grupy pań tworzących maseczki wielorazowego użytku. Jedna z nich zrzesza panie, które chcą wesprzeć żywiecki szpital. Zespół liczy już kilkanaście osób i cały czas się powiększa. Są ręce do pracy, ale potrzebne są materiały – bawełna i gumki. Odpowiadając na prośbę tej grupy, Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor podjął decyzję o wsparciu ich działań poprzez zakup materiałów.

Nim decyzja została podjęta zwróciłem się do dyrektora Szpitala Powiatowego w Żywcu pana Antoniego Juraszka z pytaniem czy taka pomoc jest potrzebna, a jeśli tak to w jakim wymiarze. Odpowiedź była niemal natychmiastowa. Taka pomoc jest nie tylko potrzebna, ale wręcz konieczna. Bez chwili zastanowienia podjąłem decyzję, że sfinansujemy zakup materiałów na aktualne zapotrzebowanie – mówi burmistrz Antoni Szlagor.

Odpowiedź od dyrektora Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Antoniego Juraszka zachęciła władze Żywca do działania.

Oczywiście zgłaszamy potrzebę, jeśli będzie taka możliwość, na co najmniej 1000 sztuk opisanych maseczek bawełnianych, które po wysterylizowaniu będą wykorzystywane przez personel medyczny przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych, z uwagi na ogromne obecnie braki rynkowe w zakresie tego asortymentu – napisał dyrektor żywieckiego ZOZ w piśmie do Burmistrza Miasta Żywca.

Nie wiadomo jednak, jaka ilość materiałów będzie potrzebna w przyszłości, dlatego rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na depozytowym koncie Urzędu Miejskiego. – Apeluję do wszystkich firm, przedsiębiorców oraz osób prywatnych o wpłacanie pieniędzy na ten cel, liczy się każda kwota. Tak naprawdę nie wiemy, czy komuś z nas lub naszych bliskich nie będzie potrzebna pomoc służb medycznych, a wtedy takie maseczki okażą się towarem bezcennym – mówi burmistrz Antoni Szlagor.

Wpłaty można przelewać na konto: 49 1240 4142 1111 0000 4829 9240 Bank PEKAO SA z dopiskiem „Na maseczki”.

źródło: UM Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy