Pasażerowie MZK testują autobus elektryczny

Region, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 18.10.2019 09:05, ap
Elektro-mobilność w Żywcu! Miejski Zakład Komunikacyjny nabył do testu autobus elektryczny. Pasażerowie jeżdżą po mieście i okolicznych gminach.
Pasażerowie MZK testują autobus elektryczny
MZK testuje autobus elektryczny marki Solaris Urbino 12 electric. Pojazd przez najbliższe dni będzie przewoził pasażerów na terenie miasta Żywca i okolicznych Gmin.

- Zapraszam do korzystania z możliwości przejazdu tym autobusem i porównania komfortu jazdy, jego funkcjonalności itp. z tradycyjnymi autobusami. Myśląc o środowisku, o tym, by zmniejszać emisję szkodliwych spalin, musimy myśleć o takich rozwiązaniach, jak autobusy elektryczne czy też autobusy zasilane paliwem CNG (sprężonym gazem ziemnym). Na razie są to bardzo kosztowne rozwiązania. Przypominam jednak, że Miasto Żywiec jako jedno z pierwszych w kraju zgłosiło się do rządowego programu Elektro-mobilności - mówi Antoni Szlagor, burmistrz Żywca.

Mieliście już okazję przejechać się "elektrykiem"?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy