Pies w autobusie? Tak, ale pod warunkiem. Wyjaśniamy zasady

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 22.04.2021 14:30,
Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przypomina o zasadach przewozu zwierząt w środkach komunikacji miejskiej.
Pies w autobusie? Tak, ale pod warunkiem. Wyjaśniamy zasady

Zgodnie z Regulaminem przewozu osób w publicznym transporcie zbiorowym, w pojazdach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego można przewozić małe zwierzęta pokojowe, jeżeli nie są agresywne, niebezpieczne lub uciążliwe dla podróżujących, np. z powodu hałasu czy zapachu. Przewożone zwierzęta powinny być umieszczone w koszach, skrzynkach lub klatkach zabezpieczających przed wyrządzeniem szkody.

W autobusach komunikacji miejskiej mogą być przewożone psy. Pod opieką dorosłego podróżnego może przebywać jeden pies, pod warunkiem, że pasażer posiada aktualne świadectwo szczepienia psa oraz pies jest trzymany na smyczy, ma założony kaganiec i nie zachowuje się agresywnie.

Zawsze pasażer odpowiada za szkody, które spowoduje przewożone przez niego zwierzę. Jeżeli zwierzę zachowuje się w sposób stwarzający zagrożenie dla innych pasażerów, to na żądanie innych pasażerów, kierującego pojazdem lub kontrolera, pasażer zobowiązany jest opuścić pojazd wraz z przewożonym zwierzęciem.

- Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników podróży – apeluje Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy