PitStop w Bielsku-Białej: za darmo skontrolują stan techniczny samochodów

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 12.09.2019 14:18,
Bezpłatna kontrola stanu technicznego samochodów i konsultacje z fachowcami, a to wszystko w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe. We wtorek 17 września do Bielska-Białej zawita ekipa ProfiAuto PitStop, aby udzielić tamtejszym kierowcom informacji na temat kondycji ich pojazdów i zachęcić do regularnych kontroli stanu technicznego auta.
PitStop w Bielsku-Białej: za darmo skontrolują stan techniczny samochodów

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Bielsku-Białej pojawi się z inicjatywy hurtowni motoryzacyjnej Darma. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy markecie Kaufland, al. Gen. Andersa 81, w godzinach od 10 do 16.

– W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach.


Podczas jazdy samochodem najważniejsze jest bezpieczeństwo, zarówno nasze jak i naszych pasażerów. Kierowcy powinni regularnie sprawdzać stan techniczny swoich pojazdów. Nie ma do tego lepszej okazji niż PitStop, w ramach którego taką kontrolę można wykonać zupełnie za darmo. Chętnie odpowiemy na pytania kierowców i udzielimy im wskazówek jakie elementy auta mogą skontrolować sami, a z czym powinni zgłosić się do mechanika. Zachęcamy zmotoryzowanych do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i konsultacji z naszymi fachowcami – mówi Mateusz Feruga z hurtowni motoryzacyjnej Darmanależącej do sieci ProfiAuto.

Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, hurtownia motoryzacyjna Darma, firmy ATE, Denso, Eni, MANN-FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy