PKP przygotowuje się do wielkich modernizacji

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 16.04.2021 08:47,
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowują modernizację linii kolejowej nr 139 – na odcinku od Czechowic-Dziedzic przez Bielsko-Białą i Żywiec do granicy państw. W tej sprawie odbędą się spotkania konsultacyjne dla mieszkańców.
PKP przygotowuje się do wielkich modernizacji

Trwa opracowywanie studium wykonalności dla zadania Prace na linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice Dziedzice – Bielsko Biała – Żywiec – granica państwa. Na ten temat przygotowywane są spotkania konsultacyjne dla mieszkańców. W środę 28 kwietnia o godz. 10.00 zaplanowano spotkane dotyczące elementów inwestycji zlokalizowanych na terenie powiatu bielskiego oraz miasta Bielska-Białej, a w czwartek 29 kwietnia o godz. 10.00 odbędzie się spotkane na temat elementów inwestycji zlokalizowanych na terenie powiatu żywieckiego.

Konsultacje organizuje konsorcjum firm Arcadis sp. z o.o. (lider)/ Infra – Centrum Doradztwa sp. z o.o./ Instytut Kolejnictwa. Spotkania mają na celu poznanie oczekiwań mieszkańców w stosunku do infrastruktury kolejowej i rynku usług transportowych na tym obszarze. Organizatorzy konsultacji mają nadzieję zebrać aktualne opinie na temat - istniejącej infrastruktury kolejowej i oferty przewozowej, problemów oraz ewentualnych potrzeb infrastrukturalnych i przewozowych.

Projekt modernizacji obejmuje prace na linii kolejowej nr 139 pomiędzy stacją Czechowice-Dziedzice a granicą polsko-słowacką w rejonie stacji Zwardoń. Jest realizowany na zlecenie zarządcy infrastruktury kolejowej, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W ramach studium wykonalności przeanalizowane zostaną różne warianty modernizacji linii kolejowej, w celu wyselekcjonowania optymalnego wariantu realizacji inwestycji. Następnie dla wybranego wariantu inwestycji zostanie sporządzona dokumentacja potrzebna w dalszych etapach realizacji przedsięwzięcia.

Spotkania konsultacyjne odbędą się w formie wideokonferencji on-line przy wykorzystaniu oprogramowania Microsoft Teams. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach proszone są o przekazanie swojego zgłoszenia na adres [email protected] do 26 kwietnia br.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy