Po bilet już można bez gotówki

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 21.10.2020 17:35,
Odwiedzając kasy biletowe bielskiego MZK nie trzeba mieć już przy sobie gotówki.
Po bilet już można bez gotówki

Wprowadzono kolejne udogodnienia dla pasażerów MZK Bielsko-Biała. We wszystkich punktach sprzedaży, prowadzonych przez Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o.o., można płacić kartą lub telefonem. Znajdują się one przy ul. Sukienniczej 3, Piastowskiej (obok przejścia podziemnego), w budynku Urzędu Miejskiego przy placu Ratuszowym 6 oraz w naszej siedzibie przy ul. Długiej 50.

-Wielu pasażerów czekało na tę możliwość. Dostawaliśmy takie sygnały, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie płatności kartą. To nie tylko kwestia komfortu, ale teraz, w czasie epidemii, także bezpieczeństwa – mówi Mariola Duda kierownik Działu Kas Biletowych w bielskim MZK.

To nie jedyna opcja zakupu biletów. Podróżni mogą także skorzystać z bezpłatnych aplikacji na smartfony – SkyCash czy moBILET. Umożliwiają one zakupy w dowolnym miejscu i czasie. Ceny biletów są takie same, jak ich papierowych odpowiedników.

- Z miesiąca na miesiąc widzimy, że coraz więcej osób korzysta z tych aplikacji. To łatwe i wygodne, bo pasażer ma kiosk w swoim telefonie i może kupić wybrany rodzaj biletu – dodaje Duda.

źródło: MZK

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy