Po feriach uczniowie klas I-III wrócą do szkół

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 11.01.2021 17:23,
W szkołach do 17 stycznia trwają ferie zimowe. A co później?
Po feriach uczniowie klas I-III wrócą do szkół

W poniedziałek (11.01) wieczorem minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od przyszłego poniedziałku (18.01) do szkół wrócą uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Pozostali nadal będą mieli nauczanie zdalne.

Minister uzasadnił wznowienie zajęć dla klas I - III tym, że w ostatnich dniach w Polsce sytuacja pod względem rozwoju pandemii, w porównaniu do innych europejskich krajów, jest dosyć stabilna.

To jedyna forma złagodzenia obowiązujących od wielu tygodni restrykcji. Pozostałe obostrzenia zostaną przedłużone co najmniej do końca stycznia - dotyczy to zamknięcia restauracji, galerii handlowych, siłowni, wyciągów narciarskich czy lodowisk. Pesymistyczny scenariusz przewiduje, że branża gastronomiczna otwarta zostanie dopiero na przełomie marca i kwietnia.

Dodajmy, że w poniedziałek rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli. Mogą się im poddać pracownicy szkół podstawowych, nauczyciele szkół specjalnych i pracownicy obsługi administracyjnej szkół.

Konferencja prasowa w ministerstwie zdrowia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy