Podliczone pierwsze dni bielskiej płatnej strefy. Ponad pół tysiąca wezwań do zapłaty!

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 13.09.2019 16:45, INFORMACJA PRASOWA
Podliczone pierwsze dni bielskiej płatnej strefy. Ponad pół tysiąca wezwań do zapłaty!

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przeprowadził analizę danych z pierwszych dni funkcjonowania systemu płatnego parkowania. Jak wynika z zebranych danych, w pierwszym tygodniu września kierowcy dokonali w parkomatach ponad 17 tys. transakcji wnoszenia opłat za postój, w tym:

  • gotówką: 12,1 tys. transakcji
  • kartą płatniczą: 4,7 tys. transakcji
  • BLIKiem: 230 transakcji

Osiągnięte z tego tytułu przychody (1-8 września 2019 r.) w kwocie 42,9 tys. zł wykazały ponad 25% wzrost w stosunku do roku ubiegłego – tj. 7 pierwszych dni września 2018 r., gdy SPP była obsługiwana przez inkasentów. Przychody te wyniosły wówczas 31,9 tys. zł.

Ponadto przychody z pierwszego tygodnia września 2019 r. w zakresie opłat dokonywanych aplikacjami mobilnymi (SkyCash oraz moBILET) – wykazały ponad 400% wzrost wpływów w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego (2018 r.). Obecnie (2019 r.) 3,7 tys. zł, w 2018 r.: 0,9 tys. zł.

- Aktualnie SPP w Bielsku-Białej jest obsługiwana przez 9 pracowników MZD tzw. kontrolerów. Wraz z rozpoczęciem wdrożenia nowego systemu 4 z nich zostało wydelegowanych, jako instruktorzy, którzy w godzinach funkcjonowania SPP prowadzą w terenie pomoc w obsłudze parkomatów oraz wyjaśniają kwestie związane z nowymi zasadami poboru opłat. Ponadto dystrybuują wśród kierowców ulotki informacyjne dotyczące wprowadzonych zmian - informuje MZD.

Pomimo prowadzonej szerokiej akcji informacyjnej w pierwszych 3 dniach prowadzonej kontroli kontrolerzy, po stwierdzeniu postoju pojazdu bez wniesionej należnej opłaty za parkowanie w SPP wystawili 590 wezwań do uiszczenia opłaty dodatkowej (w wysokości 50 zł).

- Należy jednak podkreślić, iż w następnych dniach liczba ta zmalała do średnio 125 wezwań dziennie - informuje MZD.

źródło: MZD Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy