Poszkodowani szybciej trafią do szpitala

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Na sygnale, Wiadomości, 04.12.2019 12:00, ap, foto: GOPR Beskidy
Śmigłowiec LPR wraz z załogą tymczasowo przeniesie się do stacji w gminie Bestwina. To szansa na sprawniejsze akcje i jeszcze szybsze przekazanie poszkodowanych do szpitala.
Poszkodowani szybciej trafią do szpitala
Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym sezonie zimowym śmigłowiec Lotniczego Pogotowi Ratunkowego będzie stacjonował na pograniczu terenu działania Grupy Beskidzkiej GOPR.Jak informują ratownicy GOPR Beskidy, od połowy grudnia (choć dokładna data zależy od wielu czynników, w tym również pogodowych) do czasu ukończenia budowy nowej bazy LPR w Katowicach, śmigłowiec wraz z załogą przenosi się na lotnisko w Kaniowie.

Szacunkowy czas dotarcia śmigłowca z tymczasowej bazy do Bielska-Białej zajmie 6 minut, a w teren górski 7-10 minut.

- To szansa na sprawniejsze akcje i jeszcze szybsze przekazanie poszkodowanego do szpitala, co w wielu przypadkach ma ogromne znaczenie - mówią ratownicy GOPR Beskidy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy