Powstaną nowe listy mieszkaniowe

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 13.05.2022 12:00, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
11 maja w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu ds. opracowywania projektu list wynajmu lokali na rok 2022. Jego członkowie zostali podzieleni na zespoły robocze, które będą analizować wnioski o przyznanie mieszkania komunalnego i warunki mieszkaniowe wnioskodawców.
Powstaną nowe listy mieszkaniowe

W skład zespołu wchodzą przedstawiciele powołani przez prezydenta miasta, którzy reprezentują Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Urząd Miejski. Mimo dosyć trudnych warunków związanych z pandemią ZGM cały czas przyjmował wnioski o przyznanie lokali mieszkalnych dla bielszczan, którzy spełniali obowiązujące kryteria, żeby otrzymać mieszkanie z zasobu miasta. W 2022 roku podczas prac nad listą zweryfikowano pozytywnie 324 wnioskodawców.

Posiedzenie Zespołu ds. opracowywania projektu list wynajmu lokali na rok 2022 miało charakter organizacyjny. Członkowie zostali podzieleni na zespoły robocze, które będą analizować wnioski o przyznanie mieszkania komunalnego i warunki mieszkaniowe wnioskodawców.

W kolejnych etapach zespół oceniać będzie wnioski w oparciu o system kwalifikacji punktowej na podstawie złożonych przez wnioskodawców dokumentów. Zespół posiada też uprawnienie do przeprowadzenia wizytacji dotychczasowych miejsc zamieszkania wnioskodawców.

Po dokonaniu oceny punktowej zespół sporządzi projekt listy wynajmu mieszkań oraz projekt listy najmu socjalnego oraz poda je do publicznej wiadomości przez 30 dni. Po upływie tego terminu i niezwłocznym rozpatrzeniu ewentualnych zastrzeżeń zespół sporządzi ostateczne listy wynajmu, a następnie przekaże listy do zatwierdzenia prezydentowi miasta.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy