Prezydent przeciął wstęgę na otwarciu nowego Klubu Senior+

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 12.02.2020 16:33,
To już druga placówka dla seniorów otwarta ostatnio w Bielsku-Białej.
Prezydent przeciął wstęgę na otwarciu nowego Klubu Senior+

Nowy Klub Senior+ znajduje się przy ul. Jutrzenki 20 na osiedlu Złote Łany w Bielsku-Białej. Inwestycja kosztowała 199.952,95 zł, z czego 150.000 zł pochodziło z dotacji z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na utworzenie i wyposażenie placówki.


Klub Senior+ to Ośrodek Wsparcia dla Osób Starszych, będącym w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej. Miejsce znalazło w nim 30 osób, które mają ukończone 60 lat i są nieaktywne zawodowo. Klub jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30. Seniorzy, którzy tam uczęszczają, mają zajęcia kinezyterapii z fizjoterapeutą, warsztaty z dietetykiem, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, np. z ratownikiem medycznym czy z profesjonalnym instruktorem tańca.

Uczestnicy zajęć Klub Senior+ mogą wziąć udział w warsztatach z zakresu poprawy sprawności umysłowej, tzw. fitnessu dla mózgu, czy zajęciach manualnych. W planach są wyjścia do kina, teatru, organizacja spotkań okolicznościowych, wycieczki oraz integracja z seniorami z innych części miasta. W klubie osoby starsze otrzymują wsparcie pracownika socjalnego i psychologa oraz ciepły posiłek każdego dnia.Pomieszczenia klubu zajmują w sumie powierzchnię 250m kw, to sala rekreacyjna połączona z jadalnią, sala do odpoczynku, łazienki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale też sala do ćwiczeń z przyrządami.

Otwarcie nowego obiektu dla seniorów zgromadziło - poza samymi zainteresowanymi - wiele osób. Obecny był prezydent miasta Jarosław Klimaszewski, jego zastępca Adam Ruśniak, przewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu RM Karol Markowski, radni - Maksymilian Pryga, Szczepan Wojtasik, Rafał Ryplewicz, Roman Matyja oraz przedstawiciele Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego z naczelnik Ewą Swatek na czele, a także przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej Złote Łany.


źródło: UM Bielsko-Biała, foto: Paweł Sowa

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy