Prezydent przesunął termin płatności czynszu dla przedsiębiorców

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 18.03.2020 20:34,
Dotyczy to firm, które działają w wynajmowanych od miasta pomieszczeniach, a które mają obecnie problemy.
Prezydent przesunął termin płatności czynszu dla przedsiębiorców

Zobaczcie komunikat w tej sprawie wydany przed prezydenta Bielska-=Białej Jarosława Klimaszewskiego.

"Od początku epidemii koronawirusa w naszym kraju bielski samorząd podejmuje wszelkie możliwe działania mające na celu maksymalne ograniczenie jej skutków i zapewnienie mieszkańcom naszego miasta bezpieczeństwa.

Zahamowanie rozprzestrzeniania się epidemii jest dla nas wszystkich zadaniem priorytetowym. I na tym do tej pory skoncentrowana była nasza aktywność.

Zdając sobie sprawę, że efektem ubocznym rozprzestrzeniania się koronawirusa jest poważny zastój w gospodarce wraz ze swoimi służbami podjąłem prace nad przygotowaniem rozwiązań, które w tym trudnym czasie byłyby wsparciem dla przedsiębiorców.

Pierwszą decyzją, jaką w tym zakresie podjąłem, jest przesunięcie o 60 dni terminu płatności czynszów dzierżawnych dla przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność w lokalach gminnych. Dotyczy to tych branż, które zostały wymienione w ustawie i rozporządzeniu o zakazie prowadzenia działalności. W uzasadnionych przypadkach będziemy także rozpatrywać prolongatę zobowiązań czynszowych dla przedsiębiorców innych branż.

O kolejnych decyzjach wspierających przedsiębiorców i służących zachowaniu miejsc pracy będę informował na bieżąco.

Równocześnie chciałem zapewnić, że wraz z władzami innych miast w ramach organizacji skupiających polskie samorządy przygotowujemy kompleksowe rozwiązania pomocowe dla przedsiębiorców, które przedstawimy stronie rządowej.

Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski"


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy