Prokuratura na tropie śmieciarzy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 07.04.2020 10:33,
Prokuratura na tropie śmieciarzy
W poniedziałek od rana na ulicy Królowej Jadwigi w Żywcu, nad Jeziorem Żywieckim działały służby miejskie, które porządkowały teren dzikiego wysypiska, które „zafundowała” jedna z firm z branży motoryzacyjnej.


Na szczęście, wzorowo spisała się Straż Miejska, która odkryła kto stoi za tym skandalicznym działaniem. Komendant Straży Miejskiej w Żywcu skierował do Prokuratury Rejonowej w Żywcu zawiadomienie o możliwości popełnienia przez właściciela firmy przestępstwa z rozdziału 22 kodeksu karnego – przestępstwa przeciwko środowisku.

– Mam nadzieję, że Prokuratura po gruntownie przeprowadzonym śledztwie, będzie mogła skierować akt oskarżenia, a osoba, która dopuściła się tego haniebnego procederu zostanie przez Sąd surowo ukarana – mówi burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

Tylko w poniedziałek wywieziono dwa kontenery zużytych opon, a na miejscu są jeszcze inne opony, materiały budowlane i wiele innych śmieci. Prace porządkowe mogą zająć nawet kilka najbliższych dni. Teren zostanie uporządkowany na koszt Urzędu Miejskiego w Żywcu, który zamierza dochodzić odzyskania poniesionych z tego tytułu środków od sprawcy, który na miejskiej działce urządził sobie nielegalne wysypisko.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy