Protest przeciwko budowie nadajnika sieci Play

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 12.09.2019 17:22, INFORMACJA PRASOWA
Protest przeciwko budowie nadajnika sieci Play

Operator sieci Play rozpoczął prace przy budowie masztu telekomunikacyjnego, który planuje postawić w otoczeniu zabytkowego Wzgórza Zamkowego w Cieszynie, na którym stoi rotunda z XI/XIIw. (Rotunda - wiki) znana z banknotu 20zł.


W poniedziałek (16.09) o godzinie 17.00, pomiędzy kortem tenisowym a szklarnią w Alejach Piastowskich, w sąsiedztwie działki, gdzie powstaje maszt rozpocznie się protest mieszkańców Cieszyna przeciwko rozpoczętej budowie wieży telefonii komórkowej Play w Cieszynie.

Negocjacje prowadzone w ostatnim czasie przez władze miasta z operatorem sieci PLAY, mające na celu zmianę lokalizacji budowy wieży, nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Inwestor przystąpił kilka dni temu do prac ziemnych przy budowie wieży telekomunikacyjnej. Głównym powodem społecznego protestu jest lokalizacja budowy, niszcząca historyczną panoramę śródmieścia i unikatowej Rotundy św. Mikołaja na wzgórzu Zamkowym w Cieszynie.

Tymczasem, jak mówią mieszkańcy, realizacja tej inwestycji zniszczy ład przestrzenny śródmieścia, zaburzy przestrzeń publiczną, obniży wartość okolicznych nieruchomości, naruszy unikatową (historyczną i symboliczną) część miasta.

Wysokość masztu wynosi prawie 62 metry, co oznacza, że ze wszystkich miejsc widokowych miasta będzie widoczna, a zwłaszcza ze szczytu 29 metrowej Wieży Piastowskiej wybudowanej w I poł.XIV w- głównej atrakcji i jednocześnie symbolu Cieszyna. Mieszkańcy mają nadzieję, że sprawa zmiany lokalizacji inwestycji nadal jest możliwa i swoim głośnym protestem zablokują budowę masztu w feralnym miejscu.Wizualizacja masztu sieci Play przygotowana przez UM Cieszyn - widok z Wieży Piastowskiej

Szczegóły dot. protestu organizowanego przez mieszkańców w wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/463048591092074/


Lokalizacja w której ma stanąć maszt:
https://www.google.com/maps/place/49.752213,18.622249/

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy