Przejście podziemne w centrum Wapienicy oddane do użytku

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 19.03.2021 13:19,
Przejście podziemne w tym miejscu istniało już wcześniej, jednak musiało zostać całkowicie przebudowane i wydłużone.
Przejście podziemne w centrum Wapienicy oddane do użytku

Rozbudowa ul. Cieszyńskiej, pomimo nawrotu zimy, postępuje. Drogowcy tymczasem starają się zamykać etapami elementy, które do użytku oddać można wcześniej. Jednym z nich jest przejście podziemne pod ul. Cieszyńską w centrum Wapienicy. Miejsce to, podczas objazdu całej budowy, wizytował wczoraj prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

– To jest pierwszy symptom potwierdzający, że inwestycja zbliża się do końca. Docenią to szczególnie okoliczni mieszkańcy, bo mimo że droga jest ważna dla całego miasta, to najwięcej uciążliwości związanych z jej budową znoszą ludzie tu żyjący. Ważne też, że od dziś dzieciaki codziennie pokonujące tędy drogę do szkoły, czy pobliskiego domu kultury, będą mogły to zrobić dużo bezpieczniej. Zakładamy, że w połowie roku cała ulica będzie już udostępniona i przejezdna, a do pełni finału pozostaną już tylko prace porządkowe i pielęgnacyjne – podsumował otwarcie przejścia prezydent Klimaszewski.


Przejście podziemne w tym miejscu istniało już wcześniej, jednak musiało zostać całkowicie przebudowane i wydłużone, bowiem rozbudowa ul. Cieszyńskiej wiąże się także z jej znacznym poszerzeniem. – Teraz spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa, jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i z pewności poprawi komunikację w tej części Wapienicy – dodaje obecny na miejscu dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Wojciech Waluś.

Uruchomieniu przejścia towarzyszyło także oddanie do ruchu drugiej jezdni w centrum Wapienicy. Od teraz kierowcy pokonują ten odcinek Cieszyńskiej obiema jezdniami, zawężonymi póki co do jednego, zewnętrznego pasa. W najbliższym czasie MZD planuje oddać do użytku także drugie przejście podziemne pod ul. Cieszyńską w sąsiedztwie ul. Smolnej.źródło: MZD Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy