Przybudówka przy szpitalu wyburzona

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 05.07.2021 19:30, PG
Z powierzchni terenu Beskidzkiego Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej zniknął mały, biały budynek przybudówki stojący do tej pory od strony ul. Wyzwolenia, w którym do niedawna mieścił się Zakład Diagnostyki Obrazowej. ZDO już kilka tygodni temu został przeniesiony na parter nowo budowanego pawilonu.
Przybudówka przy szpitalu wyburzona

Wyburzenie przybudówki to jedno z integralnych zadań projektu Nowoczesna baza Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi ok. 119 mln zł, a dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ok. 76 mln zł.

W ramach zadania wybudowany został nowy, pięciokondygnacyjny budynek BCO-SM, do którego przeniesione zostaną oddziały chirurgii i bloki operacyjne. Miejsce znalazł tam już Zakład Diagnostyki Obrazowej z pracowniami RTG, TK, USG, mammografii, biopsji stereotaktycznej, izba przyjęć wraz z rejestracją, zakład medycyny nuklearnej, pracownia rezonansu magnetycznego i podręczna sterylizacja. Poza budową nowego segmentu, projekt zakłada również zakup wyposażenia i aparatury medycznej oraz właśnie wyburzenie przybudówki niepasującej do historycznej zabudowy szpitala.

Wykonawca inwestycji został zobowiązany do przeniesienia Zakładu Diagnostyki Obrazowej do nowego pawilonu i prac w jego obecnej lokalizacji przy ul. Wyzwolenia 18. W budynku po ZDO powstanie część socjalna dla pacjentów, a fragment niepasujący do historycznej zabudowy został wyburzony. Inwestycja w całości zakończy się jeszcze w tym roku.źródło: UM BB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy