Ptasia grypa w powiecie bielskim potwierdzona. Co to oznacza?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 30.12.2021 10:28,
Powiatowy lekarz weterynarii Izabela Handwerker potwierdziła wystąpienie ptasiej grypy w Bestwince w powiecie bielskim.
Ptasia grypa w powiecie bielskim potwierdzona. Co to oznacza?

W piśmie rozesłanym do samorządów pisze, że dalsze rozwijanie choroby może zakończyć się decyzją o uśmierceniu drobiu w gospodarstwach. Sytuacja dotyczy gminy Bestwina oraz sąsiednich gmin: Czechowic-Dziedzic, Wilamowic, Jasienicy i Bestwiny oraz miasta Bielska-Białej.

Przypominamy o obowiązkach dla mieszkańców, właścicieli ptactwa hodowlanego na tym terenie. To m.in. trzymanie ptaków w zamknięciu. Chodzi o to, by drób nie miał kontaktu z dzikim ptactwem. Oznacza to, że między innymi: kury, kaczki, indyki, czy gołębie powinny być także karmione i pojone w zamkniętym pomieszczeniu. Zabezpieczona powinna być także karma dla ptaków.

źródło: Powiat Bielski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy