Ratusz ma pomysł na plac Wojska Polskiego. To nie będzie parking

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 03.04.2020 09:13, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Plac Wojska Polskiego zmieni swój wygląd. Niedawno w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg urzędnicy spotkali się z przedstawicielami firmy, która tworzy nowy projekt placu.
Ratusz ma pomysł na plac Wojska Polskiego. To nie będzie parking

W spotkaniu uczestniczył m.in. zastępca prezydenta miasta Przemysław Kamiński i radny Rady Miejskiej Bielska-Białej Bronisław Szafarczyk. Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pod nazwą Przebudowa placu Wojska Polskiego wraz z rozbudową ul. Cyniarskiej w Bielsku-Białej wygrała firma Amaya Architekci Bartosz Majewski z Katowic.

Doświadczona w aranżacji przestrzeni miejskiej firma wyceniła zadanie na kwotę 285 tys. zł. Zgodnie z wizją zleceniodawcy, nowy plac ma być przestrzenią miejską przyjazną mieszkańcom. Ma to być miejsce spotkań, a nawet uroczystości miejskich i koncertów, które odciąży plac Ratuszowy średnio nadający się do takich celów.

Założenie jest takie, że pl. Wojska Polskiego przestanie służyć jako parking dla samochodów, zostanie utrzymany tylko dojazd dla dostawców i wszystkich służb. Zaznaczono, że ten plac musi być odpowiednio uzbrojony, wyposażony w przyłącze pozwalające na pobór energii elektrycznej. Powinien mieć adekwatną do możliwości ilość zieleni. W planach jest również zbudowanie na placu fontanny. Projektanci mają też w obrębie placu zaplanować szalet. Projekt ma być gotowy w 2021 roku.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy