Ratusz zapewnia: miejsc w przedszkolach nie zabraknie

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 24.04.2020 09:29, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Jak informuje Miejski Zarząd Oświaty, zakończone zostało postępowanie rekrutacyjne do bielskich przedszkoli publicznych na rok szkolny 2020/2021.
Ratusz zapewnia: miejsc w przedszkolach nie zabraknie

Dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne w dotychczasowym przedszkolu nie brały udziału w rekrutacji. Rodzice tych dzieci składali jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Ostatecznie rodzice złożyli 3762 deklaracje.

Na pozostałe wolne miejsca w ogólnodostępnych przedszkolach w Bielsku-Białej przeprowadzone zostało postępowanie rekrutacyjne z wykorzystaniem systemu informatycznego NABO. Z tego postępowania rekrutacyjnego wynika, że złożono 1409 wniosków. Do wybranych przez rodziców przedszkoli zostało zakwalifikowanych 1270 kandydatów. Pozostałym 139 kandydatom niezakwalifikowanym do żadnego z wybranych przez rodziców i wskazanych we wnioskach przedszkoli, prezydent miasta, zgodnie z ustawowym obowiązkiem, wskaże inne przedszkole, w którym pozostały jeszcze wolne miejsca.

- Wszystkim dzieciom zgłoszonym podczas postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 zostaną zapewnione miejsca w przedszkolach prowadzonych przez miasto Bielsko-Biała i możliwość korzystania z wychowania przedszkolnego – zapewnia MZO.

Z uwagi na zagrożenie epidemiczne czynności związane z postępowaniem rekrutacyjnym prowadzone były elektronicznie. Indywidualne wyniki postępowania rekrutacyjnego dostępne były w systemie po zalogowaniu się przez rodziców w panelu dla rodzica. Oprócz tego, zgodnie z rozporządzeniem MEN z 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, listy przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola dzieci podano do publicznej wiadomości także na stronach internetowych przedszkoli.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy