Rozpoczął się remont budynku bielskiego sądu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 06.05.2020 16:21, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Trwa remont i modernizacja budynku Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej przy ul. Słowackiego 15. Prace w obiekcie, w którym ostatnio mieściło się IV Liceum Ogólnokształcące im Komisji Edukacji Narodowej, zakończą się za 36 miesięcy.
Rozpoczął się remont budynku bielskiego sądu
Wcześniej urodzeni pamiętają ten budynek jako siedzibę Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej; w latach 90. XX w. przejęło go w użytkowanie IV LO. Po przeprowadzce szkoły w 2014 r. na ul. Michałowicza budynek stał pusty.

31 marca br. nastąpiło protokolarne przekazanie placu budowy wykonawcy zadania, którym jest firma ARCO System Sp. z o.o. z Oświęcimia. Wykonawca zobowiązany jest do zakończenia prac w terminie nie dłuższym niż 36 miesięcy. W wyremontowanym budynku będą pracować wydziały Sądu Rejonowego. Zakres prowadzonych w tym okazałym gmachu prac obejmuje roboty budowlane związane z przebudową i rozbudową budynku dla potrzeb Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej wraz z pełną infrastrukturą techniczną, wyposażeniem meblowym i zagospodarowaniem terenu wokół budynku. Wartość podpisanej umowy opiewa na 53.799.954,41 zł brutto. Inwestycja finansowana jest ze środków inwestycyjnych otrzymanych z Ministerstwa Sprawiedliwości.


W dokumentacji projektowej czytamy: Budynek istniejący posiada pełne podpiwniczenie oraz trzy kondygnacje nadziemne. Po przebudowie zyska dodatkową kondygnację w poddaszu. Powierzchnia netto wyniesie 4.728,54 m2 w tym powierzchnia podstawowa 3.549,50 m2. Część dobudowana będzie miała trzy kondygnacje nadziemne użytkowe, jedną kondygnację nadziemną techniczną oraz pełne podpiwniczenie. Powierzchnia netto wyniesie 1.655,79 m2, w tym powierzchnia podstawowa1.621,41 m2. Łączna powierzchnia netto budynku istniejącego i projektowanego wyniesie 6.384,33 m2.

W ramach inwestycji przewiduje się przebudowę przyłącza teletechnicznego oraz wykonanie nowych przyłączy światłowodowego, wodociągowego, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Przed rozpoczęciem inwestycji niezbędna jest wycinka drzew, które kolidują z projektem zagospodarowania terenu. Na etapie przygotowywania postępowania uzyskano decyzję na wycinkę wskazanych drzew. W ramach zagospodarowania terenu powstanie podjazd dla pojazdów konwojów, chodniki i podejścia do budynku od strony ul. Słowackiego, mury oporowe, stanowisko dla agregatu prądotwórczego, dziedziniec. Wokół budynku zaplanowano opaskę żwirową, pas zieleni i ogrodzenie od strony ul. Słowackiego.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy