Słynny browar w Cieszynie będzie miał nowego właściciela

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 02.12.2020 15:48,
Grupa Żywiec poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie sprzedaży browaru.
Słynny browar w Cieszynie będzie miał nowego właściciela
We wrześniu Grupa Żywiec poinformowała pracowników browaru w Cieszynie o możliwym zamknięciu cieszyńskiego browaru.

W wydanym komunikacie podkreślono, że likwidacja działającego od 1846 roku browaru ma być ostatecznością, bo priorytetem ma być sprzedaż browaru.

Powodem mają być "przeciwności rynkowe wzmocnione przez pandemię", które powodują spadek konsumpcji piw rzemieślniczych.

Są dobre wiadomości. Szczycący się 174-letnią tradycją browar nie zostanie zamknięty. W poniedziałek (1.12) Grupa Żywiec poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego zamiaru sprzedaż 100% udziałów Browaru Zamkowego Cieszyn na rzecz Felix Investments Sp. z o.o. - firmę reprezentującą rodzinę Ledów.

- Bardzo nam zależało na tym, aby Browar Zamkowy Cieszyn zyskał inwestora, który będzie chciał zachować nie tylko dotychczasową działalność browaru i jego pracowników, ale także jego wyjątkowy charakter. Cieszę się, że nabywcą browaru będzie firma rodzinna, która działa na terenie Śląska Cieszyńskiego. To partner który podziela nasz szacunek do tradycji, a dotychczasowymi projektami udowadnia, że potrafi rozwijać takie historyczne miejsca, nadając im nowe przeznaczenie – powiedział Francois-Xavier Mahot, prezes Grupy Żywiec

Strony deklarują wolę zawarcia umowy nabycia udziałów jeszcze w tym roku.

Felix Investments to grupa przedsiębiorców, którzy działają na Śląsku Cieszyńskim, lecz również w innych rejonach południowej Polski. W Ustroniu prowadzą trzy restauracje. W ubiegłym roku pozyskali zakłady mięsne w Bielsku-Białej, w których skutecznie wprowadzili model produkcji wyrobów mięsnych metodami całkowicie tradycyjnymi.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy