Specjalne tablice informują o wolnych miejscach parkingowych w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 20.07.2021 13:26, fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
Nowość na bielskich ulicach.
Specjalne tablice informują o wolnych miejscach parkingowych w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej gołym okiem widać rozbudowę inteligentnego systemu transportowego ITS. W mieście trwa realizacja drugiej części drugiego etapu tej inwestycji. Ostatnio w kilkunastu lokalizacjach pojawiły się tablice naprowadzające na parkingi i przyparkingowe. W najbliższym czasie wszystkie zostaną podłączone.

Ta część rozbudowy inteligentnego systemu transportowego polega na wpięciu do niego sześciu parkingów, cztery z nich już wcześniej funkcjonowały z własnymi systemami. Mowa tu o parkingach przy ulicach: Romana Dmowskiego, Tadeusza Rychlińskiego, Ignacego Jana Paderewskiego/Legionów i przy Dworcu Bielsko-Biała Główna. W przypadku tych czterech wykonawca inwestycji odświeżył szatę graficzną istniejących tam tablic i wpiął je do systemu. Na tablicach widoczna będzie, jak do tej pory, informacja o zajętości miejsc parkingowych. Do istniejących już czterech parkingów dołączyły dwa kolejne – na placu Ratuszowym i na placu Wolności.

Dzięki temu w mieście jest już sześć parkingów, o których za pomocą ITS-u Miejski Zarząd Dróg będzie mógł informować kierowców i na nie naprowadzać.

Poza tablicami przyparkingowymi, w ramach inwestycji zamontowane zostały tablice naprowadzające na parkingi. Tych jest osiem, przy: ul. Warszawskiej (kier. Dworzec, przy Dworcu PKS), ul. Piastowskiej (kier. Dworzec), ul. Lwowskiej (kier. Centrum), ul. Krakowskiej (kier. ul. Żywiecka), ul. ks. Stanisława Stojałowskiego (kier. ul. Żywiecka), ul. Żywieckiej (kier. Centrum, przy ul. Władysława Łokietka), ul. prof. dr. Mieczysława Michałowicza (kier. Centrum) i ul. Partyzantów (kier. Centrum). Każda z tablic naprowadzających będzie jednocześnie wyświetlała informacje o najbliższych parkingach oraz strzałkami naprowadzała na kierunek, w którym dany parking się znajduje.

Informacje parkingowe to jednak nie wszystko. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej wykonawca drugiej części drugiego etapu rozbudowy inteligentnego systemu transportowego ITS jest właściwie na półmetku, a prace idą zgodnie z planem. Ich zakończenie przewidziane jest na koniec listopada br.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama