Spółka Regionalna Lewiatan Bielsko-Biała wspiera lokalne szpitale

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 28.04.2020 13:00, INFORMACJA PRASOWA
W związku z pandemią Covid-19 Polska Sieć Handlowa Lewiatan podjęła działania mające na celu wsparcie 17 szpitali zakaźnych w całej Polsce. W pomoc skierowaną do personelu i pacjentów lokalnych placówek medycznych zaangażowała się m.in. Spółka Regionalna Lewiatan Bielsko-Biała. W ramach wsparcia do okolicznych szpitali dostarczone zostały środki higieniczne oraz artykuły spożywcze.
Spółka Regionalna Lewiatan Bielsko-Biała wspiera lokalne szpitale

Do placówek medycznych w Bielsku-Białej, Cieszynie i Żywcu przekazane zostały produkty będące stałą częścią asortymentu sklepów Lewiatan. W ramach darowizny Spółki Regionalnej Lewiatan Bielsko-Biała do szpitali dostarczono artykuły, które w obecnej sytuacji stały się produktami pierwszej potrzeby. Wśród nich znalazły się środki higieniczne, jak ręczniki papierowe, papier toaletowy i płyny do dezynfekcji pomieszczeń, a także artykuły spożywcze w tym butelkowaną wodę mineralną oraz batony energetyczne.

W tej trudnej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa naszym priorytetowym obowiązkiem jest solidarne wsparcie. Zgodnie z wartościami strategicznymi naszej sieci, jakimi są: bliskość, partnerstwo, przedsiębiorczość i odpowiedzialność zdecydowaliśmy się pomóc tym, którzy stoją na pierwszej linii frontu. Szpitale i pracownicy służby zdrowia są grupą, którą wszyscy podziwiamy, ale też najbardziej potrzebującą wsparcia. We współpracy z naszymi Spółkami Regionalnymi i franczyzobiorcami, którzy najlepiej znają potrzeby lokalnej społeczności, zdecydowaliśmy skierować pomoc do wytypowanych 17 szpitali w całej Polsce komentuje Robert Rękas, członek zarządu Lewiatan Holding S.A.

W związku z pandemią koronawirusa PSH Lewiatan podejmuje szereg różnych działań pomocowych. Sieć realizuje inicjatywę społeczną #RazemJesteśmySilniejsi, która ma na celu organizację pomocy potrzebującym osobom i instytucjom z najbliższego otoczenia. Jako pierwsza polska sieć franczyzowa Lewiatan zainicjował również program wspierający franczyzobiorców, których biznes ucierpiał w skutek pandemii koronawirusa – „Fundusz Pomocy Lewiatańczykom”. Fundusz o łącznej wartości 10 mln zł ustanowiony został przez Lewiatan Holding, Spółki Regionalne oraz franczyzobiorców i gwarantuje nieoprocentowaną pomoc finansową dla sklepów. PSH Lewiatan aktywnie promuje odpowiedzialne postawy także wśród swoich klientów. Pod hasztagiem #ZostańWDomu i gotuj z Lewiatanem Sieć zorganizowała konkurs dla fanów na swoim profilu w serwisie Facebook. Akcja miała na celu zachęcenie do pozostania w domach oraz pokazanie, że poprzez doskonalenie umiejętności kulinarnych, czas izolacji można spędzić kreatywnie i bezpiecznie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy