Sprawdzą, czy pasażerowie bielskich autobusów mają maseczki

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 03.08.2020 11:08,
Sprawdzą, czy pasażerowie bielskich autobusów mają maseczki

Jak informuje bielskie MZK, w związku z utrzymującym się stanem epidemii koronawirusa (SARS-CoV-2) oraz związanymi z tym obostrzeniami, jak również obowiązkami podczas podróży środkami komunikacji zbiorowej – celem przypomnienia o obowiązku zakrywania ust i nosa – w dniu 3 sierpnia br. zostanie przeprowadzona AKCJA MASKA 2020 – tj. działania prewencyjne oraz edukacyjne dla pasażerów komunikacji zbiorowej w Bielsku-Białej.

W tym dniu w godzinach przedpołudniowych dwa trzyosobowe zespoły złożone z pracowników: Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Straży Miejskiej w Bielsku-Białej oraz Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o. – na głównych przystankach autobusowych w mieście oraz w środkach komunikacji zbiorowej (autobusach MZK) – będą przypominali o obowiązku zakrywania ust i nosa, jak również będą wręczali stosowne ulotki informacyjne oraz maseczki dla osób ich nieposiadających.

-

Należy podkreślić, iż informacje o obowiązku zakrywania ust i nosa w środkach komunikacji zbiorowej są prezentowane od marca br. w postaci zapowiedzi głosowych w autobusach oraz plakatów informacyjnych w pojazdach. O powyższym obowiązku przypominają również pracownicy MZK podczas kontroli biletów.


AKCJA MASKA 2020 organizowana jest przez Wydział Komunikacji UM w Bielsku-Białej w partnerstwie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego UM w Bielsku-Białej oraz Strażą Miejską w Bielsku-Białej i Miejskim Zakładem Komunikacyjnym w Bielsku-Białej Sp. z o.o
- informuje bielskie MZK

źródło: MZK

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy